Nyilvános előadások:

 

Narekatsi előadások:

 

Konferenciák:

 

Kiállítások:


Armenológiai kutatások, konferenciák, kiállítások a tanszék megalapítása előtt (2016 előtt):

 

Kiállítások:

  • Az örmény nép tragédiája az I. világháborúban - 100 éve történt az örmény népirtás - 2015
    Az Országos Széchényi Könyvtár és Örmény Nemzeti Könyvtár együttműködésével 2015-ben az örmény népirtás századik évfordulója alkalmából került megrendezésre „Az örmény nép tragédiája az I. világháborúban - Száz éve történt az örmény népirtás" című kiállítás. A kiállítás a népirtás előzményeit, illetve következményeit is bemutatta, mint a diszpórák gyors növekedését, illetve az Első Örmény Köztársaság megalakulását. A népirtás ideje alatt, Az Osztrák-Magyar Monarchia konstantinápolyi nagykövete révén több jelentés, dokumentum fennmaradt az örmények mindennapjairól az Ottomán Birodalom alatt, illetve a tragédiáról. A kiállításon a népirtás elől menekülők használati, illetve a vallásgyakorlatukhoz kapcsolódó tárgyait is bemutatták.
    A kiállítás kurátorai: Kovács Bálint, Őze Sándor
    Társkurátor: Czázár Nikolett
    További információ →
  • Távol az Araráttól - Örmény kultúra a Kárpát-medencében - 2013
    2013-ban a Budapesti Történeti Múzeum és az Országos Széchényi Könyvtár közös szervezésében került megnyitásra a „Távol az Araráttól - Örmény kultúra a Kárpát-medencében” című kiállítás. A kiállítás az első örmény nyomtatott könyv ötszázadik évfordulója kapcsán jött létre, de az örmény írásos kultúra bemutatásán túl az erdélyi örménység történelmi, egyházművészeti kincsei, illetve számos - az örmény kultúrához kapcsolódó tárgy – is megtekintő volt.
    A kiállítás kurátorai: Kovács Bálint, Pál Emese
    További információ →
    A kiállítás hivatalos honlapja →
    Beszámoló →
  • Örményország kincsei - Titkok az Ararátról - 2002
    2002 júliusától októberig volt megtekinthető a Károlyi Palota Kulturális Központjában az „Örményország kincsei - Titkok az Ararátról" című kiállítás, amely Őze Sándor együttműködésével valósult meg. A kiállításon bemutatásra került anyagok a Kr.e. 4. századtól egészen a Kr.u. 19. századig terjedő időszakot ölelték fel, az Örmény Állami Történeti Múzeum régészeti és néprajzi gyűjteményét is felhasználva.
    További információ →


Konferenciák: